We zijn de afgelopen tijd in 2015 erg verwend met mooi nazomer – / herfstweer. Heerlijk, ’s avonds lekker hollen in je shirtje en korte broek.
Tot zo’n beetje een week of twee geleden. Regen en veel wind op onze trainingsdagen. En dan blijven ineens veel (trouwe) lopers thuis, terwijl dat eigenlijk niet nodig is. We hebben allemaal goede functionele loopkleding en een petje of muts, samen met een paar loophandschoenen zorgen er voor dat je misschien wel nat wordt, maar het niet (te) koud krijgt. Na afloop kan alles in de wasmand en die schoenen drogen snel genoeg voor de volgende training.
Als je (niet eens zo heel) diep in mijn hart kijkt, zie je dat ik ook liever train met een zonnetje. Omdat we als trainers er nu eenmaal altijd zijn en training geven, weet ik uit ervaring dat mijn lopers, zeker na zo’n regenachtige training, na afloop erg tevreden zijn. “Toch goed dat ik gegaan ben”, “lekker getraind”, ‘helemaal niet koud meer”, “de thuisblijvers hadden geen gelijk” etc.
En denk eens aan de voordelen van trainen in de regen: