ROTTERDAM – Hondenbezitters in Kralingen-Crooswijk kunnen opgelucht ademhalen.
Er blijft in het Kralingse Bos waarschijnlijk toch voldoende ruimte om hun viervoeters los te laten lopen.
De commissie ruimtelijke ontwikkeling en buitenruimte in deze deelgemeente adviseerde gisteravond unaniem om het gebied direct rond de Kralingse Plas, twee velden aan de westkant en het oostelijk deel van het bos als losloopgebied aan te wijzen. Alleen in het weekend moeten de dieren in de strook langs de plas, dus inclusief de Plaszoom, worden aangelijnd.
Dagelijks bestuurder Hennie ten Hoven zegde toe het voorstel van de commissie verder te zullen uitwerken. ,,We nemen dit serieus op,’’ luidde haar reactie, ,, en zullen kijken of het is te handhaven.’’
Eerder al hadden bewoners van omliggende wijken laten weten niets te voelen voor een fikse beperking van het losloopgebied, zoals het dagelijks bestuur had voorgesteld. Uit een recent gehouden enquête bleek dat dertig procent van de respondenten wél voor een dergelijke inkrimping was.
De commissie liet de enquête, die slecht was verspreid, echter voor wat die was en kwam met een eigen variant. Het is nog onduidelijk wanneer er een definitief besluit over dit onderwerp wordt genomen.
Bron:AD