Wij hebben eerder kunnen melden dat in 2010 een grote vinexwijk herrijst naast Nesselande. De gemeente Rotterdam had hier graag een deel van willen inlijven om zo -net als in Nesselande- grond te verkopen aan projectontwikkelaars.
Rotterdam wil een deel van de bouwgrond van de Zuidplaspolder inlijven om dure huizen op te bouwen. Dit in het verlengde van een wijk als Nesselande.
Een adviescommissie die zich over de toekomst van de Zuidplaspolder heeft gebogen, wijst dat voorstel af.
De gemeente Rotterdam zou in plaats daarvan meer moeten gaan samenwerken met de gemeenten in het gebied. Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland nemen later in april een beslissing over het advies van de commissie.
Foto: Zuidplaspolder bij Nieuwerkerk einde 19e eeuw