HomeGemeente #raad010Ex-hooligan en falende zorg- en daklozenwethouder #raad010 nieuwe leider Leefbaar Rotterdam

Ex-hooligan en falende zorg- en daklozenwethouder #raad010 nieuwe leider Leefbaar Rotterdam

Ex-hooligan en slechts-presterende wethouder #raad010 gaat Leefbaar Rotterdam leiden
Ex-hooligan en slechts-presterende wethouder #raad010 gaat Leefbaar Rotterdam leiden

Het is even wennen maar vooral opvallend dat de slechts-presterende wethouder van het huidige college in de Rotterdamse raad de extreem-rechts partij Leefbaar Rotterdam gaat leiden. Enerzijds omdat de beoogde nieuwe leider, heer Ronald Buijt tevens invalscheidsrechter bij voetbalclub Alexandria in Prins Alexander, een verleden kent als hooligan anderzijds omdat na analyses van de Rotterdamse Rekenkamer (zie inzet Binnenlands Bestuur, red.) geen enkel doel heeft behaald.

Heer Buijt ligt onder andere onder vuur in verband met weinig effectieve maatregelen, zoals het blijven uitdelen van boetes aan daklozen die door de daklozen niet betaald kunnen worden. De boetes zorgen weer voor belemmering van opvang of zorgtraject om ze structureel van straat te halen en houden. Ruzie (en juridische geschillen) met zorgvervoerder Trevvel hebben tot grote problemen geleid, inperking van zorgvervoer als ook veel extra kosten.

Daarbij is heer Buijt, bij het schrijven van dit artikel wethouder zorg en dakloosheid, de wethouder met het grootste budget van het Rotterdams B & W maar ook de minst presterende wethouder. Onder heer Buijt is de dakloosheid in Rotterdam enorm toegenomen en staat de Rotterdamse zorg onder druk, waaronder de grote problemen bij het zorgvervoer, zie artikel. Zorgwachtlijsten zijn in Rotterdam met 300% toegenomen.

Rel rondom wethouder Buijt

Het extreem-rechtse Leefbaar Rotterdam, dat in het college continu onder vuur ligt omdat het geen enkel coalitiedoel behaalt, was met heer Buijt uit Prins Alexander al eerder onderdeel van gesprek toen zijn hooligan-verleden in de media werd gebracht, zie artikel van Rijnmond.nl.

 Leefbaar Rotterdam neemt geen maatregelen tegen fractiegenoot Ronald Buijt. Het gemeenteraadslid heeft via zijn weblog toegegeven dat hij zich vroeger als Feyenoord-hooligan schuldig heeft gemaakt aan antisemitische en andere kwetsende spreekkoren.

Na het opstappen van diverse leden van Leefbaar Rotterdam is heer Buijt, door vriend en Nesselands wethouder Simons, gevraagd terug te komen in het Rotterdams college.

Al eerder stapten bij Leefbaar Rotterdam onder andere mevrouw Coenradie op na een grote openbare ruzie met Feyenoord-aanhang na valse beschuldigingen richting het legioen – zie artikel -, als ook fractievoorzitter Van Drunen die plots vertrok na gevoelige interviews over “omvolktheorie-en” in het AD en opstand bij de bewoners op Zuid tegen Van Drunen die tegen de verkiezingsbelofte in toch betaalde parkeren heeft ingevoerd. Het is de vraag of we Nesselander en wethouder heer Simons terug zien per 2026 aangezien hij sterk onder druk ligt door de slechte situatie van de Rotterdamse economie en haven waar deze wethouder voor verantwoordelijk is, zie artikel.

Ook wethouder Struijvenberg van Leefbaar Rotterdam legde december 2024 zijn functie neer net na een fraudezaak bij museum Boymans, zie artikel

Na een verhitte discussie, eerder dit jaar in de Rotterdamse raad, wist de wethouder niet te verklaren waarom hij na 20 maanden pas de raad wist te vertellen dat de positie van de Rotterdamse haven flink wegzakt, zie artikel. Wethouder Simons van Leefbaar Rotterdam kwam niet verder dan een verklaring dat hij “.. al 20 maanden briefjes stuurt naar het Rijk, maar nog niets had gehoord.” (In deze periode is het kabinet ook vervangen door verkiezingen, Red.).

Heer Buijt heeft in dit college wethouder Vreugdenhil vervangen die al vroeg na start van dit college in 2022 de raad van Rotterdam verliet na eerder betrokken te zijn geweest bij een subsidie-vertrekking aan een warmtebedrijf waar hij kort na die verstrekking als directeur in dienst trad.

Wethouder Vreugdenhil van Leefbaar Rotterdam was al eerder in 2020 betrokken bij een belangenverstrengeling

Ook Leefbaar Rotterdam raadslid Tanya Hoogwerf, vertrok al vroeg in dit college door eerdere, vermeende discriminatie-issues waar zij bij betrokken was.

 

 

 

Onder wethouder Buijt is de dakloosheid in Rotterdam enorm toegenomen.
Onder wethouder Buijt is de dakloosheid in Rotterdam enorm toegenomen.

 

#raad010 College Leefbaar Rotterdam wankelt na weer vertrek wethouder

Redactie
Redactiehttps://www.nesselande.info
Redactie www.nesselande.info / Alle rechten voorbehouden

Populair