HomeNesselande INFO nieuws uit Rotterdam Nesselande'Rabobank verwacht dat de huizenprijzen dit jaar met 5 procent dalen'

‘Rabobank verwacht dat de huizenprijzen dit jaar met 5 procent dalen’

UTRECHT – Rabobank verwacht dat de huizenprijzen dit jaar met 5 procent zullen dalen en volgend jaar met 1 procent. Die voorspelling doet de bank vrijdag in het kwartaalbericht over de woningmarkt.

De bank komt tot de conclusie aan de hand van cijfers over het tanende consumentenvertrouwen.

”Dat staat onder druk en het risico bestaat dat dat nog verder daalt”, zegt een woordvoerder van de bank. Daarom zijn de mensen niet bereid om grote aankopen te doen.


In februari gaf Rabobank nog de prognose af dat de huizenprijzen dit jaar met 3,5 procent zouden dalen.

”De ontwikkelingen in het eerste kwartaal zijn slechter uitgevallen dan we verwacht hadden.”

Raming

 Op basis daarvan heeft de bank de raming voor heel 2009 bijgesteld.

Het zal afhangen van de ontwikkeling van het consumentenvertrouwen of de bank de cijfers nog een keer bijstelt.

Prijzen

De cijfers over huizenprijzen van het Kadaster en de NVM zijn gebaseerd op de prijzen van verkochte huizen. Maar dat zegt niet alles over de prijzen van huizen die te koop staan.

”Er zijn twee groepen verkopers te onderscheiden. Een groep die het huis per se kwijt wil of een groep waarbij er geen haast achter zit en die gewoon een bepaald bedrag voor hun huis willen krijgen.”

Die laatste groep kan de gevraagde prijzen voor huizen nog wat hoger houden.

Bron: www.nu.nl

GELINKT AAN DIT ARTIKEL

Populair