Nesselande INFO nieuws uit Rotterdam NesselandeVan Brienenoordbrug twee nachten dicht 9 en 10 september 2026

Van Brienenoordbrug twee nachten dicht 9 en 10 september 2026

views

Van Brienenoordbrug twee avonden/nachten dicht 9-10 september 2026

De Van Brienenoordbrug gaat volgende week twee nachten volledig dicht voor autoverkeer. Rijkswaterstaat sluit de A16 in beide richtingen af in de nacht van woensdag 9 op donderdag 10 september en opnieuw van donderdag 10 op vrijdag 11 september. De afsluitingen duren telkens van 22.00 tot 05.00 uur en zijn direct relevant voor verkeer vanuit Kralingse Veer, ’s-Gravenland, Prinsenland en de rest van Prins Alexander.

Technische installaties worden getest

Tijdens de twee nachten controleert Rijkswaterstaat of de technische installaties van de brug goed functioneren. Zowel de hoofd- als parallelrijbanen van de A16 zijn afgesloten vanaf knooppunt Ridderster tot en met de Van Brienenoordbrug. Sommige toeritten sluiten al om 21.00 uur.

“​​Houd rekening met extra reistijd tot 30 minuten.” — Rijkswaterstaat

Omrijden via Beneluxtunnel

Doorgaand verkeer wordt omgeleid via de Ring Rotterdam en de Beneluxtunnel, over de A20, A4 en A15. De omleiding wordt aangegeven met gele borden en digitale informatiepanelen. Rijkswaterstaat heeft met veiligheidsregio’s en het openbaar vervoer afspraken gemaakt om hulpverlening en OV tijdens de werkzaamheden op peil te houden.

Fietsers kunnen brug blijven gebruiken

(Brom)fietsers en voetgangers kunnen de Van Brienenoordbrug wel oversteken. Zij worden in groepen doorgelaten en moeten rekening houden met een wachttijd tot 30 minuten. Voor hoge scheepvaart wordt de brug tijdens de werkzaamheden niet bediend.

Voor bewoners van Rotterdam-Oost is het verstandig de twee nachtafsluitingen alvast in de agenda te zetten. Vooral verkeer vanuit Prins Alexander richting Rotterdam-Zuid, Ridderkerk en de A15 krijgt met de omleiding te maken.

 

 

Het Nesselande nieuws in uw mailbox?