
Staatsbosbeheer had augustus 2026 vanwege de aanhoudende droogte een verbod ingesteld op barbecueën en open vuur in recreatiegebied Rottemeren. Het verbod geldt ook voor een groot deel van het gebied rond de Zevenhuizerplas. Het strand van Nesselande zelf valt buiten het beheergebied waarop het verbod van toepassing is. Dit in tegenstelling tot veel (lokaal) nieuws tegen suggeren. Er gelden wel al jaren regels voor het bbq-en bij strand Nesselande.
Voor inwoners van Nesselande is vooral van belang dat de regels per deelgebied kunnen verschillen. Wie vanaf de boulevard richting Zevenhuizen, de Rotte of andere delen van de Zevenhuizerplas trekt, kan daardoor alsnog in een gebied terechtkomen waar barbecueën en open vuur tijdelijk verboden zijn.
Droogte vergroot risico op natuurbrand
Het verbod ging woensdag 12 augustus in. Voor de regio geldt fase 2 voor natuurbrandrisico. Dat betekent dat natuurbeheerders extra alert zijn op brandgevaar door de droge omstandigheden.
Staatsbosbeheer roept bezoekers op om voorzichtig te zijn. “Ga nu niet barbecueën en maak geen open vuur. Dat is in deze huidige droge omstandigheden heel gevaarlijk met het oog op een mogelijke natuurbrand”, meldt de organisatie via Gouwe IJssel Nieuws.
Groot deel rond plas valt onder verbod
Het recreatiegebied Rottemeren loopt langs grote delen van de Rotte en de Zevenhuizerplas. Daar geldt het verbod op open vuur en barbecueën wel. Het strand aan de Rotterdamse kant bij Nesselande maakt volgens de berichtgeving geen onderdeel uit van recreatiegebied Rottemeren en valt daarmee buiten deze specifieke maatregel.
Bezoekers doen er desondanks verstandig aan ter plaatse de borden en aanwijzingen te volgen. Staatsbosbeheer plaatst bij toegangswegen en bekende barbecueplekken extra informatie over het verbod.
Boa’s controleren op naleving
In het gebied waren twintig grote gele waarschuwingsborden geplaatst. Ook komen er informatieborden bij barbecueplaatsen en kolenbakken. Boa’s zien toe op naleving van het verbod.


