HomeActiviteiten Nieuws Nesselande Wijkcomité Nesselande geeft toch geld voor de Rotte Conferentie (om omgeving...

[UPDATE] Wijkcomité Nesselande geeft toch geld voor de Rotte Conferentie (om omgeving Rotte aantrekkelijker te maken)

 

Stichting Plezierrivier De Rotte wil samen met bewoners, ondernemers, particulieren, maatschappelijke organisaties en overheden de aantrekkelijkheid en bekendheid van het gebied rondom de Rotte vergroten.

Doel is de rivier de Rotte in samenhang met haar omgeving (zoals Bergse plassen, Hoge/Lage Bergse Bos, Eendragtspolder, Zevenhuizerplas) te positioneren als één gebied met waardevolle kwaliteiten.

De stichting heeft een bestuur, een werkteam bestaande uit bewoners met een professionele achtergrond, een Raad van Toezicht en een Adviesraad. Bestuur en werkteam worden ondersteund door een professional. De stichting is gevestigd aan de Hoeksekade 141 in Bergschenhoek, waar zij de locatie gebruikt van Outdoor Valley.

De conferentie vindt op vrijdag 3 september 2021 van 09:30 tot 15:30 en heeft als thema
“Landschapspark de Rotte”.

Twee leden van het werkteam van de stichting,  waaronder een bewoner uit Nesselande, hebben bij het Wijkcomité Nesselande een bijdrage uit de regeling bewonersinitiatieven gevraagd voor het organiseren van een derde Rotteconferentie.

Stichting Plezierrivier de Rotte en Alliantie GroenBlauwe Rotte organiseren op 3 september van 09:30 – 15:30u een werkconferentie over de Rotte. Met genoegen nodigen wij je uit voor deze Rotteconferentie.

Zowel aan Gebiedscommissie Prins Alexander (aanvraag 1) als aan het Wijkcomité Nesselande (aanvraag 2) vragen zij een bijdrage van 2.500 euro. De stichting heeft in een eerder stadium bijdragen van 2.500 euro gevraagd en gekregen van Gebiedscommissie Kralingen – Crooswijk, Wijkraad Oude
Noorden en Gebiedscommissie Hillegersberg – Schiebroek op participatie- en representatiegronden.

Beide aanvragen zijn afwezen om deze reden:

De regeling bewonersinitiatieven vereist, dat het initiatief meerwaarde voor het gebied
Prins Alexander c.q. de wijk Nesselande moet hebben. In de regeling is dit omschreven
als de mate waarin de wijk of gebied maatschappelijk wordt versterkt.
 

[UPDATE 2/9/2021] 

In de wijkcomité vergadering van 2/9/2021 is er toch steun toegezegd vanuit een participatiefonds. Her recreatiegebied kent simpelweg ook een recreatiebelang voor Nesselande. 

Redactie
Redactiehttps://www.nesselande.info
Redactie www.nesselande.info / Alle rechten voorbehouden
GELINKT AAN DIT ARTIKEL

Populair