Gemeente #raad010Ov-staking legt 9 september 2026 Nesselande stil

Ov-staking legt 9 september 2026 Nesselande stil

views
Weer auto te water bij metro Nesselande
Weer auto te water bij metro Nesselande

Reizigers in het ov moeten woensdag 9 september 2026 rekening houden met grote uitval van het openbaar vervoer. Door een landelijke 24-uursstaking rijden de hele dag geen bussen, trams en metro’s van de RET. Ook alle metrostations blijven gesloten. NS laat die dag eveneens vrijwel alle treinen in Nederland uitvallen.

Dat raakt onder meer Station Alexander en de metroverbindingen naar Ommoord, Oosterflank en Nesselande.

Metro A en B vallen volledig uit

De RET heeft bevestigd dat op 9 september geen metro’s rijden. Voor Prins Alexander betekent dit dat lijn A richting Binnenhof in Ommoord en lijn B richting Nesselande niet beschikbaar zijn. Ook stations als Alexander, Oosterflank, Prinsenlaan, Graskruid, Romeynshof en Hesseplaats zijn dicht.

“Op 9 september rijden er de hele dag geen bussen, trams en metro’s van de RET. Ook zijn alle metrostations gesloten.” — 9292, update   september 2026.

Ook geen NS-treinen vanaf Alexander

De gevolgen zijn extra groot bij Station Rotterdam Alexander, waar normaal trein, metro en bus samenkomen. Volgens 9292 rijden op 9 september de hele dag geen reguliere NS-treinen in Nederland. Reizigers richting Rotterdam Centraal, Gouda en Utrecht moeten daarom een alternatief zoeken. Wie woensdag naar werk, school of een afspraak moet, doet er verstandig aan vooraf vervoer te regelen. Fiets, auto, taxi of thuiswerken kunnen voor sommige bewoners een alternatief zijn. Vervoerders adviseren reizigers de actuele informatie kort voor vertrek opnieuw te controleren.

 

 

 

Het Nesselande nieuws in uw mailbox?